🍪

Pre vylepšenia kvality a fungovanie našej stránky používame súbory cookies, ktoré ukladajú anonymné informácie o Vašej návšteve a odosielajú agregované údaje o zvyklostiach Vašej návštevy.

o nás produkty predajne novinky a akcie kariéra kontakt
|
franchise retail viac
SK EN
SK EN
o nás produkty predajne novinky a akcie kariéra kontakt
|
franchise retail

O nás

Generačna vymena fin

KTO JE MINIT

Sme rodinná slovenská firma, ktorá sa za dve generácie vypracovala na najväčšieho výrobcu a predajcu mrazených pekárenských výrobkov na Slovensku a vlastní jeden z najmodernejších výrobných závodov v strednej Európe.

Vďaka dlhoročným skúsenostiam, skvelým tímom našich zamestnancov, pokročilým technológiám, vysokej kvalite výrobkov a službám, úspešne prevádzkujeme viac ako 500 pekárničiek MINIT Franchise v strednej Európe a sme zároveň jedným z hlavných dodávateľov pre maloobchodné reťazce, obchody s potravinami, čerpacie stanice a HoReCa zákazníkov na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rakúsku a v ďalších európskych krajinách.


NAŠOU VÍZIOU JE PRINÁŠAŤ ZÁKAZNÍKOM JEDINEČNÝ ZÁŽÍTOK Z ČERSTVÝCH A KVALITNÝCH PEKÁRENSKÝCH VÝROBKOV.

Sign
SME TVORCAMI PEKÁRENSKÝCH ZÁŽITKOV
Minitky im M1 LR

Našu južnoslovenskú pekárenskú tradíciu a umenie nielen chránime a šírime, ale modernými postupmi ju neustále zveľaďujeme, inovujeme a rozvíjame tak, aby sme ľudom mohli dávať okrem neodolateľne chutných a kvalitných chlebíkov, pečív, pochúťok, dobrôtok a jedál, aj také príjemné zážitky, s ktorými sa stane ich deň krajším.

#PREKRAJSIDEN

Značka MINIT
Ruka web

MINIT je značkou pre všetkých ľudí. Naše pochúťky, pečivá, chlebíky chceme robiť v takej kvalite a cene, aby sa stali súčasťou každodenného života, čo najväčšieho množstva ľudí. A chceme ich predávať tak, aby ich mali ľudia všade na dosah.

História spoločnosti

História spoločnosti sa začala písať ešte v roku 1991, kedy bratia Ambrovicsovci založili rodinnú pekáreň v pivnici rodinného domu. Prvý úspech priniesli francúzske bagety, ktoré majitelia vlastnoručne vyrábali a distribuovali do okolitých predajní. Tu začala láska k pekárenskému remeslu, ktorému sa venuje rodina dodnes. Ďalším míľnikom v smerovaní spoločnosti bol nápad z Maďarska. Počas jednej prechádzky v susednom maďarskom meste Győr, zakladateľa Ing. Františka Ambrovicsa oslovil koncept predaja malých koláčikov rovno z piecky natoľko, že neváhal a rozhodol sa priniesť ich aj na Slovensko.

Zakrátko bola spustená výroba malých koláčikov na Slovensku. Vďaka nej sa od roku 2000 zo slovenskej produkcie zásobuje aj celý český trh. Výrobky sa od začiatku vyrábajú na základe vlastných špeciálnych receptúr.

2018

During the planned maintenance before one summer weekend, a fire broke out in the bakery complex, which destroyed up to four-fifths of the production capacity. „It was the most stressful situation I have ever experienced in business. But that evening we said in the management that we are moving on,“ recalls the founder of Minit, František Ambrovics. After the weekend, all over 300 employees called to the burned-out factory to present their determination to continue right in front of them, and so it is today.

Ruky
2016

About one third of the production is exported and Slovak products are sought after in Hungary, Poland, Austria, but also in the Baltics. The products are available in the food network of the given countries, such as: Penny, Spar, Auchan, Tesco and CBA (within V4).

Mapa EU minit
2015

The company was renamed MINIT SLOVAKIA Ltd., where the name hides the production of mini cakes baked in a few minutes to crunchy. At the same time, in the given year, the production of yeast products on a high-capacity line was started, which placed the company in the first place of the Slovak supplier of frozen fermented products on the Slovak market.

Logo
2000

Establishment of the partner company MINIT BOHEMIA, which is part of the family business. Today, the company is a supplier of freshly baked cakes to more than 200 retail locations, including franchise bakeries and gastro customers.

FLORENC
1999

A milestone in the history of the company was the year 1999. It was the year when the first franchise bakery was opened and at the same time we record the origin of the Slovak franchise system on this date.

Piecka
1991

The Ambrovics brothers established a family bakery in the cellar of the family house. The first success came from French baguettes, which the owners’ hand-made and distributed to nearby shops. This is where the love of the bakery craft began, which the family still devotes itself to nowadays.

Ambr filter
Left
Right
2018
2016
2015
2000
1999
1991

Ocenenia

2019
Ocenenie hn kompis 2019

Zákaznícka štúdia KPMG zameraná na vnímanie, ako sa značka stará o zákazníka : 1.miesto v kategórii „Rýchle občerstvenie“ a 15. miesto v celkovom hodnotení

Rodinná firma 2019 – víťaz ceny Petra Slavomíra Kompiša (Hospodárske noviny)

2015
Muza merkura

Múza Merkúra pre projekt POLIEVKA MINUTE realizovaný v predajniach Fresh Food Bar MINUTE - získal ocenenie kreativity v obchode, v kategórii „Umiestňovanie produktov v mieste predaja“

Značka kvality SK pre viacero produktov

2014
Znacka kval

Značka kvality SK pre Zbojnícky chlieb 405g a Slaný štangel 85g

Múza Merkúra pre franchise koncept Fresh Food Bar MINUTE - získal ocenenie kreativity v obchode, v kategórii „Branding predajne“

2013
Superbrands 2013

ocenenie najlepších slovenských značiek Slovak Superbrands

2010
EBA DSB

MINIT medzi 10. reprezentantami Slovenska v súťaži European Business Award

2009
EY DSB

konateľ František Ambrovics – finalista súťaže Podnikateľ roka 2009

8. miesto v súťaži Diamanty slovenského biznisu

Left
Right

Systém kvality

KVALITA A BEZPEČNOSŤ NA PRVOM MIESTE

KVALITA MINIT = čerstvosť ingrediencií + hygiena + spoľahlivé výrobné postupy = bez kompromisov

Vysoká úroveň kvality a jej zlepšovanie je jednou z hlavných priorít MINIT. Je uznávanou hodnotou v našom každodennom konaní a spolu ostatnými hodnotami formujú značku MINIT. Kvalita je kľúčová vo všetkých oblastiach fungovania. Na prvom mieste však stojí kvality produktu, ku ktorej ostatné činnosti spoločnosti prispievajú, chránia ju a dopĺňajú.

V roku 2016 získala spoločnosť MINIT SLOVAKIA medzinárodný štandard IFS FOOD, ktorý je najvyššou zárukou kvality, bezpečnosti potravín a dodržiavania prísnych štandardov na všetkých úrovniach.

Certifikát IFS FOOD nahradil v našej spoločnosti systém manažérstva bezpečnosti potravín ISO 2200:2005, zavedený v roku 2009.

Čistá výroba
Čistá
výroba
Kvalitné suroviny
Kvalitné
suroviny
Dodržavanie logistiky
Dodržavanie
logistiky
IFS certifikát 2021 Circle Download
City 1

Pin Nájdite najbližšiu pekárničku

City 2
Navštívte nás na sociálnych médiách